ibuprofen

Nikto z nás nie je imúnny voči bolesti - bolesti hlavy,kĺb, zubné, po operáciách a úrazoch ... Niekedy bolesť vyskytuje v najviac nevhodnú chvíľu, sa snaží narušiť naše plány, čo sťažuje prácu nadchádzajúce schôdze. Potom môže prísť na pomoc ibuprofénu tabliet. Oni sú často predpisované pacientom s komplexnej liečbe chirurgov, trauma chirurgov, internistov, nephrologists.

Nikto z nás nie je imúnny voči bolesti - bolesti hlavy,kĺb, zubné, po operáciách a úrazoch ... Niekedy bolesť vyskytuje v najviac nevhodnú chvíľu, sa snaží narušiť naše plány, čo sťažuje prácu nadchádzajúce plánované schôdzky, výpravy, športové výkony. Potom môže prísť na pomoc ibuprofénu tabliet. Oni sú často predpisované pacientom s komplexnej liečbe chirurgov, trauma lekárov, nephrologists, gynekológov, internistov, pediatrov. Áno, a športové lekári ho mať vo svojom arzenáli. V súčasnej dobe existuje veľa produktov v rámci iných značiek, čo je účinná látka ibuprofén. Preto naše stránky sa rozhodla rozviesť farmakologického účinku drog, indikácie, kontraindikácie a možných vedľajších účinkov.


ibuprofen

Fakty z histórie a opis tejto drogy

ibuprofen
Ibuprofén mnohí považujú za jeden z najväčších avýznamné úspechy modernej vedy - farmakológia. História lieku začala v roku 1950. Potom štúdie boli schválené v Európe, ktorého cieľom je hľadanie alebo vytvorenie takzvaného "superaspirina". To znamená, že potrebuje liek, ktorý by bol podobný účinok na aspirínAle oveľa lepšie tolerovaná spomínanýznamená. A vedci uspeli, tak v roku 1969, v Anglicku sa stal prvým použitie ibuprofénu. A predok a predok Ibuprofen bol salicyláty - látka z rastlín, ktoré majú antipyretické a analgetické účinky, ktoré boli úspešne použité v časoch Hippokrata.

Lieková forma sa objaví vo forme okrúhlych tablietbikonvexné tvar. Jadro má biely, a povrch je pokrytý plášťom, ktorý môže byť farba svetla svetlé ružové alebo ružové. Účinné látky, tj. Ibuprofenu na tabletu 200 mg. Prostriedok tiež obsahuje pomocné látky: želatína, jedlo, zemiakový škrob, pšeničná múka, vanilka, včelí vosk, stearát horečnatý, koloidný oxid kremičitý, magnézium hydroxycarbonate, povidón s nízkou molekulovou hmotnosťou, oxid titaničitý, sacharózu, azorubín farbivá.

Ibuprofen je reprezentatívna nesteroidné protizápalové lieky (v skratke NSAID). Tento derivát kyseliny fenylpropionové.

Teraz tento liek, veľkésynonymá, teda lieky, ktorých účinnou látkou je ibuprofén, nechaj týchto liekov, rôznych výrobcov a cenu budú musieť výrazne líši.

Tu sú niektoré z synonymá: Brufen, Nurofen, Burana, Solpafleks, MIG 200 a MIG 400 Perofen, Faspik, dlhú dobu.

Aké kroky má liek?

Ibuprofén (latinský názov Ibuprofenum)To má analgetické (proti bolesti, ktorý je), protizápalový a antipyretický účinok. Mechanizmus účinku je spojený s inhibíciou (blokovanie) syntézu prostaglandínov - látok zodpovedných za pocitu bolesti, hypertermických reakcie a zápalu. Existujú dôkazy o tom, že droga zvyšuje produkciu endogénneho interferónu a má imunostimulačný účinok. Ďalším faktom - teraz experti skúmajú možnosť použitia lieku na prevenciu a kontrolu rakoviny hrubého čreva a Alzheimerovej choroby.

indikácia

ibuprofen
Tu je zoznam chorôb a situácie, kedy užívanie ibuprofenu doporučené pre symptomatickú liečbu:

  • liečba reumatoidnej artritídy, polyartritídy, osteoartritídy, dnavej artritídy a iných kĺbov, zápal chrbtice;
  • bolesť hlavy rôznej etiológie (spojené so stresom, depresie, stres);
  • menštruačné bolesti;
  • migrény, bolesti svalov, neuralgia;
  • horúčka s prechladnutie a infekcie;
  • pooperačné bolesti zubov;
  • bolesti po úrazoch, vrátane športového pôvodu.

Ako používať Ibuprofen?

Dávka vyberá a menuje lekára, s prihliadnutímpovaha a príčina bolesti, ako aj na veku a stavu pacienta. Pre bolesti v kĺboch ​​a zápal detí po 12 rokov a dospelí menovať 200 mg (jedna tableta) 3 až 4 krát denne. Pre zvýšenie účinku je možné užívať 2 tablety, ktorá je 400 mg trikrát denne. Potom znova znížiť dávku. Na drogu rýchlo nasaje a konal, pričom prvú dávku ráno pred jedlom. Všeobecne možno povedať, že je žiaduce, aby sa liek po jedle, ktorá je menej vedľajších účinkov. Tie by nemali trvať dlhšie ako 6 tabliet denne. Bez súhlasu lekára neberie liek dlhšie ako 5 dní.

Ak vaše dieťa je menej ako 12 rokov, dávka lekár rozhodne, vzhľadom k malej hmotnosti pacienta.

Ak je Ibuprofen kontraindikované?

Lekári nemajú predpisovať lieky v týchto prípadoch:

  • prítomnosť pacienta s bronchiálnou astmou;
  • exacerbácia ulceróznej erozívnej a zápalových procesov v žalúdku a čriev;
  • hemofília a krv antikoagulačný;
  • krvácanie do žalúdka alebo čriev, vnútrolebečné krvácanie;
  • hemoragická diatéza;
  • zlyhanie pečene a vážne poškodenie obličiek, nadbytok draslíka v tele;
  • V období po operácii srdca pre koronárnej tepny bypass;
  • pri precitlivenosti na komponent zložiek liečiva;
  • výstrednosť NSAID, ktoré sa môže prejavovať nádcha, Žihľavka alebo bronchospazmus;
  • tehotenstvo.

Dávajte si pozor na dojčenie. Deti pediatri predpisujú rektálne čapíky, suspenzie alebo sirupy.

vedľajšie účinky

ibuprofen
Predpokladá sa, že liek je oveľa lepšie tolerovaný než aspirín, indometacín a diklofenaku. Vedľajšie účinky sú menej časté, ale ešte spomenúť je:

  • znížená chuť do jedla, pálenie záhy, nevoľnosť, Zvracanie, hnačka alebo zápcha, výnimočne - na žalúdočnú sliznicu vredov a krvácania súvisiaceho;
  • sucho alebo bolesť v ústach, vredy ďasien;
  • svrbenie a kožná vyrážka, angioedém;
  • anafylaktický šok;
  • horúčka, potenie, alergická nádcha, anémia;
  • dýchavičnosť alebo bronchokonstrikcii;
  • nespavosť, Závraty, bolesti hlavy, podráždenosť, úzkosť a;
  • šum (zvonenie) v ušiach alebo strata sluchu;
  • tachykardia, niekedy vysoký krvný tlak, srdcové zlyhanie;
  • depresia, ospalosť, zmätenosť, halucinácie;
  • veľmi zriedka - dvojité videnie alebo rozmazané videnie, suché oči, opuchy očných viečok a spojivky;
  • zmeny v krvi - agranulocytóza, trombocytopénia, leukopénia.

Ak máte vyššie uvedený jav, musíme odmietnuť prijať lieky a informovať svojho lekára.

či je liek interakcie s inými liekmi?

Sa neodporúča používať pričom ibuprofén a kyselina acetylsalicylová je, ako v tomto prípade, schopnosť znížiť kyselina zriedenie krvi a prevenciu trombózy.

Na súčasný príjem antikoagulancií a trombolytikami existuje riziko krvácania.

Ibuprofén zvyšuje účinok inzulínu a ďalších liekov, ktoré znižujú indikátor hladiny glukózy v krvi.

Existuje celý rad liekov, spoločné použitie s ibuprofénom môže viesť k otrave a zvýšenie vedľajších účinkov.

Ešte predávkovania je to možné?

Áno, ak je liek spotrebuje v nesprávnej voľbydávky, môže sa objaviť nasledujúce príznaky, ktoré signalizujú predávkovania patrí nevoľnosť, vracanie, sprevádzané bolesťami brucha, ospalosť, hučanie v ušiach, srdcové arytmie, v ťažších prípadoch - zástava dýchania a bezvedomie.

V takýchto situáciách je pacient urobiť výplach žalúdka, dať absorbujúce oxid a diuretiká. Ak je to potrebné, je priradená symptomatickú terapiu.

Upozornenie

Aby sa zabránilo nežiaduce účinky, ktoré by mali byť liek sa berie v správnych dávkach, krátkych kurzov.

Ak chcete všetky rovnaké dlhodobú liečbu, sa vykonáva pod dohľadom stavu krvi, obličiek a pečene pacienta.

V dňoch recepcia nepoužívať etanol (etyl alkohol).

So zvýšenou opatrnosťou používaný ľuďmi, ktorých práca vyžaduje rýchlu reakciu a pozornosť.

Ibuprofén sa vyrába v tabletkách po 200, 400 mg, v čapíky, masti, krémy, gély, sirupy.

Skladujte v domácej lekárničke, takže to nebolo pre deti k dispozícii.

Ibuprofen je považovaný za veľmi účinný a rýchlypôsobením lieku. Je ľahké sa zbaviť bolesti rôzneho pôvodu. Priniesť úžitok drog, je dôležité pred začatím užívania splniť svoje možné vedľajšie účinky a kontraindikácie. Naše webové stránky odporúča, aby jeho čitatelia určite sa poraďte so svojím lekárom a lekárnikom.

nechajte odpoveď